На кафедрі промислового та цивільного будівництва пройшла студентська наукова конференція

 

23 квітня 2025 року в Дні студентської науки Черкаського державного технологічного університету на кафедрі промислового та цивільного будівництва пройшла студентська наукова конференція, на якій учасники наукових гуртків кафедри доповіли результати своїх наукових розробок. На конференції виступали, як бакалаври і магістри спеціальності G19 «Будівництво та цивільна інженерія», так і першокурсники спеціальності G17 «Архітектура та містобудування». Взяло участь у конференції 52 студенти. Заслухано доповідей – 23.

Безумовно, найбільш зрілими, з наукової точки зору, були розробки магістрів і студентів четвертого курсу бакалаврату і першого курсу магістратури. Саме їх доповіді, за результатами оцінки журі, і зайняли почесні перші місця (виступи студентів отримали одне перше, два других і три третіх місця).

 Перше місце одноголосно зайняв студент четвертого курсу групи Б-11 Середенко Б.В. (керівник: доцент Смоляр А.М.),  з доповіддю «Натурний експеримент згину балки з будівельним вигином та візуалізація  Fusion 360». Богдан розробив і виготовив установку для експериментального дослідження роботи моделей балок з будівельним вигином, методом 3D друку виготовив ряд моделей балок з різними вигинами, провів експериментальну роботу, описав і виконав візуалізацію роботи різних балок, визначивши певні закономірності. Безумовно, його дослідження є найкращим прикладом наукової роботи студента.

Друге місце зайняли: доповідь магістра 1 курсу, студента групи МГБ-404 Кікотя В.С. з темою роботи «Спосіб підсилення підошви окремих стовпів фундаменту каркасної будівлі з використанням горизонтально направленого буріння» (керівник: доцент Березань М.О.). Студент запропонував новий підхід до підсилення підошви металевими тросами за допомогою більш швидкого, дешевого і безпечного методу прокладки тросів горизонтально направленим бурінням. В тандемі була доповідь студента  групи Б-407 Шпака Я.А. «Пошук ефективних способів відновлення проектного положення окремого фундаменту під колону, що просів» (керівник: доцент Березань М.О.).

Також друге місце зайняла робота студентів групи Б-24 Грищенко К.А., та Сагури  І.А. «Розробка ефективних структур 3D-принтера для балки при згині» (керівник: доцент Смоляр А.М.). Представлений напрямок досліджень є технологічним вікном у майбутнє будівництва. Це приклад створення технологій, які у найближчому майбутньому дозволять автоматизувати процес зведення будівельних споруд, виключити людський фактор на будівельному майданчику.

Три третіх місця посіли робота студента групи Б-11ск Смірнова А.В., доповідь «Виготовлення залізобетонних паль для використання в складних умовах» (керівник: доцент Смоляр А.М.), а також роботи студентів першокурсників спеціальності G17 «Архітектура та містобудування» з групи АМБ-405 Михно С.М. за роботу «Історичні будівлі Черкас, які знаходяться в аварійному стані» (керівник: старший викладач Денисенко К.В.) і Свердліченко К.В. за роботу «Порівняльний аналіз біомімікрії та біоніки, як підходів до архітектурного проектування» (керівник: доцент Денисенко Ю.М.).  Роботи цих студенток відрізняються ґрунтовним аналізом та обгрунтованими висновками, що дозволило їм обійти доробки колег навіть з старших курсів.

В цілому всі присутні зазначили підвищення якості наукових розробок студентів, у порівнянні з минулими роками. Цікавими, актуальними і змістовними були доповіді десяти студентів першокурсників архітекторів, вони впевнено розпочали свої наукові пошукові роботи, не зважаючи на відсутність відповідного досвіду.